www.doglove.hupont.hu

Kutyanélkül lehet élni , de nem érdemes!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lajka kutyának, az első űrutasnak állítottak szobrot a moszkvai katonai repülési és űrkutatási orvostudományi intézet közelében.

A sintértelepről hozott kicsi kóbor kutya valamivel több mint fél évszázada indult a világűrbe, de ott csak néhány órát élt, aztán kimúlt a stressz és a kapszula túlmelegedése következtében. Ennek ellenére Lajka jelentős mértékben hozzájárult az űrkutatás fejlődéséhez - hangsúlyozta a szobor leleplezésekor az intézet vezetője, Igor Usakov. Repülése bizonyította ugyanis be, hogy egy fejlett élőlény túléli a súlytalanság körülményeit, és adatokkal szolgált az élő szervezet világűrbeli működésére és állapotára nézve.

Nélküle és társai nélkül nem indulhatott volna az űrbe első emberként Jurij Gagarin 1961. április 12-én a Vosztok űrhajón. Az űrkorszak ünnepi éve 1957. október 4-én, az első műhold Szovjetunióból történt felbocsátásának 50. évfordulóján vette kezdetét, s Lajka már alig egy hónappal ezután, november 3-án indult el útjára, eléggé kezdetleges körülmények között, mivel Nyikita Hruscsovot, az akkor pártfőtitkárt annyira fellelkesítette az első szputnyik, hogy parancsba adta: november 7-re, a nagy októberi szocialista forradalom évfordulójára történjen újabb lépés az űrkutatásban. Izsevszkben nemrégiben már felavatták a Zvjozdocska (Csillagocska) nevű eb szobrát: ő volt az első élőlény, aki az űrből sikeresen visszatért a földre.

Egyben a hatodik kutya volt az űrben, de az előtte repülők űrhajóin nem volt leszálló modul, így azok nem tértek vissza. Lajka emlékművét az intézet kutatói javasolták, s eredetileg november 3-án akarták leleplezni, de végül csak pénteken, az űrkutatás napja kapcsán került rá sor. A két méter magas emlékmű egy rakétafokozatot, egy emberi tenyeret s rajta a kiskutyát ábrázolja.

Ami jó az embernek, nembiztos, hogy jó a kutyának      
2008. július 20.

Az embereknél gyakran előforduló sportsérülés még gyakoribb kutyák esetében. Évente négylábúak milliói szenvednek térd keresztszalag szakadást (CCL), mely az embereknél a térdizület elülső keresztszalagjának sérülésével (ACL) hasonlítható össze.

Számos állatorvos a sípcsont elvágásával próbálja stabilizálni a CCL sérült térdet ezeknél az állatoknál. Most azonban a Missouri Egyetem Állatorvosi karán kifejlesztettek egy új, minimális beavatkozással és a korábbiakhoz képest kevesebb komplikációval járó technikát - írja a MediPress.

Az embereknél előforduló sérülésekkel ellentétben a kutyáknál nem egy, a térdet ért sérülés váltja ki a szalagszakadást, hanem egy degeneratív folyamat, mely korai izületi gyulladáshoz vezethet. Emiatt, és a kutyák térdének egyedi biomechanizmusai következtében az embereknél alkalmazott kezelési eljárások nem működnek jól kedvenceink esetében. A Tightrope CCL-ként ismert új módszer különbözik az embereknél használt technikáktól, és a titka, hogy egészen kicsi metszésekkel apró alagutakat fúrnak a csontba, mely lehetővé teszi a CCL-sérült térd stabilizálását.

James Cook állatorvos a floridai Arthrex vállalattal együttműködve kifejlesztette és tesztelte a Tightrope készüléket kutyáknál. Az új eljárás azonban nem minden állatnál alkalmazható. Mivel az orvosnak járatokat kell fúrnia a csontokba, a kutyának legalább 18 kg-ot kell nyomnia, tehát a nagyobb testű kutyáknál alkalmazható. Kezelés után 10-12 hetes lábadozási időszak következik.

"A Tightrope CCL technika akkor mond csődöt, amikor a kutyatulajdonosok nem biztosítanak elegendő rehabilitációs időt kedvencüknek. A sikeres operáció titka a pihentetés: ekkor tud az ízületet körülvevő izom megfelelően újra felépülni" - magyarázta Cook. A CCL sérülés fontosságát jól mutatja, hogy az amerikai gazdik évente mintegy 1,3 milliárd dollárt költenek kedvenceik térdének

 

Spanyol kutya nyerte a surf bajnokságot      
2008. július 06.

Kiskutya kategóriában TJ, egy spanyol spániel végzett az első helyen a Kaliforniában rendezett harmadik Szörfkutya Bajnokságon.

A legnagyobb szabású amerikai kutyás szörfversenyen három kategóriában összesen hatvan eb indult. A kis- és a nagykutya, illetve a csapat - kutya plusz gazda - kategóriában valamennyien háromszor próbálkozhattak a hullámlovaglással.

A zsűri egyebek mellett a deszkán mutatott magabiztosság és a futam hossza alapján értékelte a versenyzők teljesítményét. A nagykutyák közül a labrador fajtájú Stoli állhatott a dobogó legmagasabb fokára, csapatban a Zoey-Jack Russel összeállítású egység vitte el az aranyat, míg a kiskutyáknál TJ, a Spanyolországból érkezett spániel nyert - jelentette a brit sajtó.

 

Kutya volt a szemtanú      
2008. szeptember 14.

Szemtanúként vett részt egy gazdag francia özvegyasszony halála miatt indított bírósági eljárásban egy kutya. A szembesítés a két feltételezett gyilkossal nem vezetett eredményre.

Theo, a dalmatiner tehetős gazdáját 2005-ben holtan találták Párizs közelében a Szajnán ringatózó lakóhajóján. A rendőrség öngyilkosságnak vélte az esetet és hamar lezárták az aktát, az elhunyt családjának nyomására azonban újabb eljárás indult, amelynek során két gyanúsítottat is őrizetbe vettek.

Szemtanú azonban csak egy volt; Theo, a vizsgálóbíró ezért úgy döntött, hogy a négylábú segítségével próbálnak az ügy végére járni. A szembesítést szerdán tartották a helyszínen, a lakóhajón. Francia médiajelentések szerint két állatorvos figyelte az állat viselkedését, de Theo nem mutatott értékelhető reakciót, amikor a két gyanúsítottat elé állították. A beszámolók szerint egyébként a bíró már a szokatlan szembesítés elrendelésekor tisztában volt vele, hogy az nem fog perdöntő bizonyítékot eredményezni.

 

Vért adnak a kiskedvencek is      
2008. november 09.

A cseh kutyák és macskák véradásokon vehetnek részt az állatsebészeteken, így segíthetnek megmenteni más háziállatok életét - írja a Mladá fronta Dnes című cseh napilap.

Ahhoz, hogy regisztrált véradók lehessenek, a kutyáknak meg kell felelniük néhány követelménynek. Csak egészséges, két és nyolc év közötti, 25 kilogrammot meghaladó ebeket vesznek fel a véradói listára. Akárcsak az embereknél, a kutyáknál is éber állapotban zajlik a vér levétele. Amint a lap írja, a kutyáknál legalább tizenkét vércsoportot különböztetnek meg, ám az nem függ a négylábú fajtájától.

"Az első vérátömlesztésnél nem számít, milyen csoportú vért kap a kutya. Második alkalommal azonban már problémát okozhat, ha más csoportba tartozó vért adnak neki" - mondta Zuzana Bartkova, aki nővérként dolgozik az észak-morvaországi Olmütz állatklinikáján. Macskák esetében ritkább a vérátömlesztés. Bár náluk csak három vércsoport van, nincs univerzális donor közöttük. Ráadásul néhány különleges macskafajtának a vércsoportja is speciális, amely eltér a közönséges házi cicákétól.

Az állati véradás nem ingyenes, a gazdik vagy tápot kapnak kedvenceik számára, vagy egy megegyezés szerinti kisebb pénzösszeget, párszáz cseh koronás (néhány ezer forintos) nagyságrendben. A cseh állatkórházakban mindenesetre növekszik az igény arra, hogy a házikedvenc műtétjénél vérátömlesztésre is készenlétben álljanak.

 

A kutya bűzmirigyének pangása      
2008. október 19.

A kutyatulajdonosok gyakran fordulnak az állatorvoshoz, panaszolva, hogy kedvencük fura szokásokat vett fel: a farkát kergeti, a fenekét húzza a földön (szánkázik), hullik a szőre, vagy éppen a fülét vakarja. A gond okozója leggyakrabban a bűzmirigy tartalmának a pangása.

Sokan nem tudják, hogy ez a mirigy mind kanokban, mind szuka kutyákban létezik, ugyanígy a macskákban is. A végbélnyílás belső felületén kétoldalt egy-egy mirigy található, kivezető nyílásuk közvetlenül a végbélnyílásnál van. Az általuk termelt váladék nagyon kellemetlen, bűzös szagú.

Színe és állaga egyedtől, és attól is függ, mennyi ideje pang a tartalom a mirigyben. Ha nem régóta, akkor világos, enyhén sárgás színű és folyékony, viszont minél hosszabb ideje pang, annál sötétebb (néha fekete), és sűrűbb. Mi a funkciója a bűzmirigynek? Székletürítésnél a hasprés hatására a mirigyek megnyomódnak, és tartalmukat kiürítik, ezáltal a bélsár könnyebben távozik a szervezetből. Ez a mechanizmus azonban akkor is beindulhat, amikor a kutya megijed, egyes egyedek pedig akaratlagosan is ki tudják üríteni a mirigy tartalmát.

A bűzmirigy szagát a kutyák érzékeny orra egyedek szerint is meg tudja különböztetni, ezért nem véletlen, hogy ha két kutya találkozik, első "feladataik" közé tartozik egymás hátsó fertályának tüzetes vizsgálata. Mik a tünetek? A bűzmirigy problémáit okozhatja a tartalom pangása miatt bekövetkező besűrűsödés, a kiürülés hiánya, illetve akadályozottsága, valamint a bakteriális fertőzés. Összetett kóroktanú betegségről van szó, azaz a tünetek kialakulása nem egyetlen okra vezethető vissza.

Az állatorvosi vizsgálat során a mirigyek teltsége tapintással érezhető, de külső vizsgálattal (szemrevételezéssel) a környék kiteltsége is gyakran megfigyelhető. A mirigyek rendszerint nehezen üríthetőek, a kezdetben világos színű tartalom kátrányszerűen besűrűsödik és feketévé válik. Extrém esetekben a tartalom kifejezetten száraz, s csak erős nyomásra távozik, túrószerű képlet formájában.

A tartalom pangásához további tünetegyüttes is csatlakozhat: bőrviszketegség, következményes kidörzsölés, társult bakteriális fertőzés, szőrhullás, és bőrpír. A végbél tájéka olyan fájdalmas lehet, hogy az állat emiatt nem ürít bélsarat (bélsárpangás). Ha a váladék nem tud a szokásos úton kiürülni, előfordulhat, hogy a végbélnyílás mellett, a bőrön keresztül tör utat magának.

Az így kialakult seb könnyen elfertőződik, begennyesedik, nagyon fájdalmas, és mindenképpen orvosi beavatkozást igényel. Gyakran tapasztalható, hogy az állat a fülét vakarja, az begyullad, benne kezdetben még nincs fertőzésnek nyoma, de az állandó vakarástól, és a karmok alól bekerülő piszokban található kórokozóktól hamarosan bakteriális fertőzés, és a külső hallójárat gyulladása lesz a következmény. A megnagyobbodott mirigyek ugyanis nyomják a környezetükben lévő idegeket. Az ezekben keletkező ingerület végigfut az idegpályákon és eljut a fülhöz is, ahol viszkető érzést vált ki. A bűzmirigy kinyomásával a fültünetek is hamarosan megszűnnek, de ha már kialakult a gyulladás, azt az állatorvos által javasolt fülcseppekkel gyógykezelni kell.

A mirigyek félévenkénti, mechanikus ürítése megelőzésként ajánlatos azoknál az állatoknál, amelyek maguktól nem tudják ezt megtenni. Ehhez mindenképpen állatorvos segítségét kell igénybe venni, nemcsak azért, mert ő szakszerűen és teljes egészében kinyomja annak tartalmát, hanem azért is, mert így kedvencünk nem ránk, hanem az állatorvosra fog "haragudni". A kutyakozmetikusok közül is sokan el tudják végezni a műveletet, ők azonban nem nyúlnak be a végbélnyílásba, hanem csupán kívülről gyakorolnak nyomást a mirigyekre, ezért sajnos nem mindig sikerül a mirigyet teljes egészében kinyomniuk. Ez nem is a kozmetikus feladata. Hogyan gyógyítja az állatorvos?

Amennyiben az előzőekben említett tüneteket észrevesszük, mindenképpen keressük fel állatorvosunkat! Súlyos esetben, valamint ha a társult bőrgyulladás kiterjedtté válik, elkerülhetetlen a beteg állat gyógyszeres kezelése is, amely gyulladáscsökkentő injekcióból és hosszú hatású antibiotikum beadásából, valamint a mirigyek környékének fertőtlenítéséből áll. Igen makacs betegségnél szükség lehet a végbélzacskók fertőtlenítőszeres, antibiotikumos átöblítésére is. Ha a "konzervatív" gyógykezelés eredménytelen, akkor a végbélzacskókat műtétileg el kell távolítani. A műtétet követően azonban több dolog is problémát okozhat: a varratok nyalását ugyan gallérral megakadályozhatjuk, de a gyógyuló, és ezért viszkető sebet nem lehet bekötni, leragasztani, mert olyan helyen van, ahol ez tartósan kivitelezhetetlen. Ha pelenkát (tüzelőbugyit) adunk kedvencünkre, az csak ideiglenes megoldás.

A kis- és nagydolgát ugyanis el kell végeznie, és ha ez a pelenkába kerül, fellazíthatja és befertőzheti a sebet, ami csak hetek múlva tud begyógyulni. Azt pedig szinte lehetetlen megakadályozni, hogy a kutya éjszaka, amikor mindenki alszik, ne dörzsölje a padlóhoz a viszkető műtéti sebét. A mirigyek a kiürítés után gyorsan újra telítődhetnek, ezért előfordulhat, hogy az állatorvos két hét múlva kontrollra visszarendelheti az állatot. A kiürülést nagymértékben segíti, ha a széklet kellőképpen kemény, ezért a magasabb rost-, és csonttartalmú táplálék etetése jó hatású lehet, bár nem tekinthető biztos megelőzésnek.

 

 

Kutyák marcangolták a bicikliző kislányt      
2008. október 14.

Két kutya támadt rá egy 4 éves, bicikliző kislányra Pécsett, a gyermeket egy járókelő mentette ki az ebek állkapcsai közül.

Az eset vasárnap délelőtt történt a baranyai megyeszékhelyen: a kislány az utcán kerékpározott, mikor az elszabadult kutyák rárontottak. A gyermeket egy arra járó felnőtt mentette meg, aki elkergette az ebeket. A kislány sérülései ennek köszönhetően nem lettek súlyosak. A kutyák gazdájával szemben a rendőrség eljárást indított, kiderült az is, hogy az ebek nem kapták meg a szükséges oltásokat.

 

Kutya hívta a mentőket      
2008. szeptember 20.

A gazdinak rohama lett és a kutyája, egy németjuhász hívta a segélyszolgálatot az amerikai Phoenixben, így megmentette gazdáját.

Különös telefonhívást kapott az amerikai segélyszolgálat, amelyet az egész országban a 911-es számon lehet hívni. A diszpécser hiába kérdezgette, hogy ki van veszélyben, mi a probléma, csupán nyüszítés és ugatás volt a válasz.

Előbb a rendőrök, majd a mentők is a helyszínre érkeztek, miután a telefonszám alapján kiderítették a tulajdonos címét, amely azzal a megjegyzéssel van ellátva, hogy egy idomított kutya is telefonálhat, ha a gazdája egészségügyi okokból tehetetlenné válik. A férfi két napig volt a kórházban, és teljesen rendbejött. Rohamai azóta vannak, hogy tíz évvel ezelőtt fejsérülést szenvedett egy katonai gyakorlaton.

A Buddy névre hallgató kutyust a férfi 8 hetes korában vette egy kutyákat idomító cégtől. A most 18 hónapos Buddyt kifejezetten arra idomították, hogy ha gazdája rohamot kap, a megfelelő gomb megnyomásával hívni tudja a 911-et az előre beprogramozott telefonon.

 

Apa lett a klón kutya      
2008. szeptember 08.

Apa lett Snuppy, a világ első klónozással létrehozott kutyája, egy afgán agár: ő már természetes(ebb) úton szaporodott tovább, nevezetesen mesterséges megtermékenyítés nyomán vált két nősténykutya kölykeinek felmenőjévé - jelentették be a múlt héten dél-koreai tudósok.

Az afgán agár sikere a szöuli egyetem (SNU) közleménye szerint bizonyítja, hogy a klónozott kutya képes a reprodukcióra. A közlemény kiemeli, hogy ezúttal először születtek kölykei egy klónozott ebnek.

Ez azt jelenti, hogy Snuppy immár két elsőséget mondhat magának: nemcsak az első klónozott kutya, de egyben az első klónozott kutyaapa is. Az afgán agár két vele azonos fajú nőstényt termékenyített meg a tudósok segítségével, összesen tíz kölyke született május 14. és 18. között, közülük kilenc életben maradt.

A SNU tudósai 2005 augusztusában jelentették be Snuppy sikeres klónozását.

 

 

A medveűző kutya      
2008. augusztus 27.

Három medvét futamított meg egy mindössze 7 kilós kutya az Egyesült Államokban. A spániel-uszkár keveréknek fő fegyvere nem a fogazata, hanem a hangja: elviselhetetlenül tud ugatni. Gazdái reggel kiengedték családi házukból szokásos kerti portyájára a mindössze 8 hónapos Pawlee-t, amely "vendégekre" bukkant: három medvére, egy anyamackóra és két bocsára.

Utóbbiak is jóval termetesebbek az ebnél, ám annak irgalmatlan ugatása annyira megzavarta őket, hogy felmenekültek egy fára. Az éktelen csaholásra egy kilencéves fiúcska ment ki a házból. Visszafelé jóval gyorsabban érkezett és elújságolta szüleinek a medvetrió látogatását.

A rendőrséget vagy vadőrséget azonban nem kellett bevonni, mert a mackók maguktól megfutamodtak, visszacaplattak a kerítésen túl kezdődő vadonba. Az eset New Jersey állam északi részén történt, és úgy tűnik, arrafelé az ölebek mellett igen harciasak az ölmacskák is. Előfordult már, hogy cica kergetett fel medvét fára.

A környéken nem ritkák a medvék, de a kutyás család még soha nem látott a portáján vagy annak közelében egyet sem. Pawlee fülbántó hősiessége révén feltehetően tíz évig megint nem fog.

 

 

Ausztráliában lassan luxus a kutyatartás      
2008. augusztus 19.

Igaz, hogy a kutya az ember legjobb barátja, de sajnos Ausztráliában egyre többen kénytelenek búcsút mondani kedvenc kisállatuknak az egyre növekvő gazdasági problémák miatt, a legtöbb család ugyanis nem engedheti meg már magának, hogy kutyát tartson.

A Királyi Állatvédő Szervezet (RSPCA) nevű ausztrál érdekvédelmi csoport szerint az utóbbi tizenkét évben jelentősen megcsappant a kutyatartók száma, és egyre többen kénytelenek kedvencüket menhelyeken elhelyezni - írja a MediPress.

"A legtöbb ember nem engedheti meg már magának, hogy kutyát tartson, ugyanis nincs elegendő spórolt pénze az állat ellátásához - nyilatkozta Michael Beatty, az RSPCA szóvivője - Az egyre rosszabb gazdasági helyzet miatt az elhagyott kutyák száma csak nőni fog." Mr. Beatty szerint Brisbane városából ebben az évben eddig 350 állatot vittek menhelyekre, ez pedig közel a kétszerese a tavalyi értékeknek.

Az RSPCA becslései szerint egy átlagos kutya évente 1700 ausztrál dollárjába (238000 forint) kerül gazdájának. A PetNet becslései szerint világszerte Ausztráliában a legmagasabb az állattartók száma. Az ausztrálok 63 százalékának van valamilyen kisállata, legtöbbjüknek kutyája.

 

Németjuhász szemle      
2008. augusztus 11.

Ágfalván augusztus 15-17. között rendezik meg a Közép-európai Német Juhászkutya Főtenyész-szemlét.

Magyarországon minden évben egy alkalommal tartanak szemlét a német juhászkutyák tenyésztési és képzési eredményeiről.

A tavalyi, székesfehérvári megmérettetésen százötven német juhászkutya vett részt. - Az eseményre a hazaiak mellett Németországból, Ausztriából, Olaszországból, Szerbiából, Szlovéniából és Romániából is érkeznek tenyésztők és német juhászkutyák - tájékoztatott Mayer Csaba főszervező, a Soproni Német Juhászkutya Egyesület elnöke.

Az állatok a legkitartóbb, a legszebb és a legbátrabb kategóriákban versenyeznek.

 

Tacskó kínzás      
2008. június 28.

Halálra dobáltak egy láncra kötött kis tacskót egy kővágószöllősi portán a napokban.

áncra kötött tacskót dobált meg valaki kővel a napokban egy kővágószöllősi portán. Az állatnak esélye sem volt a menekülésre. A kutya gazdája ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen.

A brutális állatgyilkosság miatt indított nyomozást a Pécsi Rendőrkapitányság. Legfeljebb két év a büntetés Az állatkínzás 2004 óta bűncselekmény. Az elkövetőkre legfeljebb kétéves szabadságvesztést szabhatnak ki, de a vádlottakat közmunkára, vagy pénzbüntetésre is ítélhetik. A bíróságok általában néhány tízezer forintos pénzbírságra ítélik a tetteseket, tudomásunk szerint börtönt eddig csak két tiszafüredi férfi kapott kutyák kivégzéséért. Baranyában 2007-ben huszonhat ilyen ügyben indítottak eljárást. A legtöbbet, kilencet Pécsett.

 

Kutyáinak rabolt      
2008. június 24.

Kutyamaszkban rabolt ki boltokat egy férfi Japánban, hogy etetni tudja kutyáit és kedvenc állatait.

A 28 éves férfi egy ideje már munkanélküli, és a segélyből nem futotta két kutyája, öt macskája, öt teknőce, két kígyója és akváriuma halainak etetésére. Az ebembernek "becézett" illető késsel felfegyverkezve legalább három boltot rabolt ki és 800 ezer forintnyi zsákmánnyal távozott. Letartóztatásakor már nem volt meg kutyaálarca, mert egyik ebe időközben szétrágta. Állatait kisállatkereskedésekben helyezték el, kárpótlás gyanánt.

 

2008. június 09.

Olaszországban a tervek szerint kétszázötven speciálisan kiképzett mentőkutyát fognak alkalmazni az idei strandszezonban.

Egy mentőkutyaképző iskola vezetője egy olasz napilapnak elmondta, hogy a kutyák engedelmesek, erősek és szeretik a vizet, ezért hihetetlen nagy hasznukat lehet venni a mentőakciókban.

A négylábúak - legyen szó akár új-foundlandi, labrador vagy golden retriever fajtákról - sokkal ügyesebbek a vízben, mint az emberek. A kutyákat felfújható csónakon vagy helikopteren is el tudják juttatni a mentés helyszínére. A négylábú segítő testére kapaszkodókkal ellátott hevedert erősítenek, amelynek segítségével az állat akár négy bajba jutott embert is ki tud menteni a vízből.

 

2008. június 01.

A köz nyomására várhatóan visszatérhet munkakörébe az egyetlen brit vízi életmentő kutya.

"Nem alkalmazhatunk kutyát életmentő őrként, mivel az ebek ki vannak tiltva a strandokról" - indokolta a döntést az illetékes hatóság.

A vízimentőkutyának, Bilbónak három ember is az életét köszönheti. Súlya igen tekintélyes: 84 kiló, az eb fajtáját tekintve újfundlandi. A szárazon általában gazdája négykerekű terepmotorján - quadján - közlekedett: az 54 éves vízimentő férfi mögött csücsült. Idomítása és ösztönei által diktáltan a vízben a fuldokló mellé úszik, hogy az belekapaszkodhasson hevederébe, és amikor Bilbo érzi a fogást, kiúszik az emberrel a partra. Gazdája felháborodott partnere menesztésén. "Szégyen és gyalázat! Bilbo fantasztikus segítőtárs!" - fakadt ki a Mirror című brit lapnak.

Nem csak ő háborodott fel azonban a hírre, hanem több ezer ember. Aláírásokat kezdtek gyűjteni és elérték, hogy tárgyalóasztalhoz üljön a hatóság. "Nagyon gyümölcsöző megbeszélésünk volt és reméljük, hogy a jövő héten közös közleményt adhatunk ki Bilbóról" - mondta a brit sajtónak a strandszakasz ügyében illetékes önkormányzat vezetője.

 

Kutyás rekordok      
2008. május 18.

Meddig élhet egy kutya? Milyen nagyra nőhet, és milyen lenyűgőző tulajdonságokkal bírhat? Íme néhány példa.

A világ legnehezebb kutyája Zorba, az angol masztiff, aki 1989-ben állította fel a rekordot. Méretei lenyűgözők: az állat 143 kilogrammot nyomott akkor a mérlegen; marmagassága 93 centiméter volt. A kutya teljes hossza az orra hegyétől a farka tövéig mintegy 231 cm. Valószínűleg egyikünk sem szívesen futna össze Zorbával, amikor éppen éhes vagy nincs túl jó kedvében! Az angol masztiffoknál egyébként léteznek nagyobb marmagasságú kutyák, de testsúlyban senki nem körözheti le őket. Zorba cseppet sem volt kövér, amikor beállította rekordját. Az angol masztiffok igen tömzsi testfelépítésűek, csontozatuk pedig rendkívül nehéz - így alakul ki ez a méltóságteljes és tekintélyt parancsoló külső!

A legjobb kopó Maradjunk még picit a kutyáknál: Amerika legfelkapottabb drogkereső kutyája, Snag egy jó évében 310 millió dollárnak megfelelő drogot fülel le a csempészeknél. Mexikóban két drogkereső kutya, Rocky és Barco egy év alatt közel ezer drogszállítmányt fogott el az amerikai-mexikói határon. Gazdájuk valószínűleg a világ legaggodalmasabb gazdija, ugyanis a mexikói drogcsempészek 30 000 dolláros vérdíjat tűztek ki a kutyusok fejére!

A legöreg-eb A világ legöregebb kutyája 29 évet élt meg, de folyik a harc a trónfosztásért. A küzdőtérben: Jerry, a 27 éves ausztrál juhászkutya-bull terrier keverék és Butch, a beagle, aki nemsokára már 28. életévét tapossa. Ha figyelembe vesszük, hogy 1 emberi év nagyjából hét kutyaévnek felel meg, akkor Jerry és Butch most 189 éves.

 

2008. május 05.

Míg nálunk gyerekcipőben jár a kutyusok kényeztetése addig Moszkvában már elképzelhetetlen lehetőségei vannak a kutyagazdiknak, kedvenceik kényeztetésére, a határ a pénztárca vastagsága...

Ha a kutya bepiszkít a lakásba, vagy megijed a hirtelen zajtól, vagy más lelki trauma éri, állatpszichológushoz kell vinni a kedvencet: ő még azt is el tudja érni, hogy két viszálykodó állat megtanuljon megférni egymással. Számos ügynökség kész bébiszittert biztosítani a cicák-kutyák számára, ha a gazdi például későn ér haza.

A képzett bébiszitterek elszórakoztatják az állatot óránként 150-350 rubelért és a legtöbb cégnél még átalányszerződést is lehet kötni. Kutyapanziókban évek óta nagy a választék az egészen szerényektől a szuperluxus-kategóriáig, de újabban van már szálloda rágcsálók és madarak számára is. Egy hörcsögöt már napi 35 rubelért jól tartanak és megsétáltatnak.

A kutyáknak a fogaikkal éppen olyan problémái adódhatnak, mint az embereknek, és ennek megfelelően ugyanúgy kezelik őket az állatfogorvosnál a töméstől a húzásig, csak a négylábúakat ehhez mindig elaltatják. A manikűrös mindent megcsinál a kutyusokkal, amit a körömápolás terén csak el lehet képzelni - a lakkozásig bezárólag. Olyan cég is akad, amely kifejezetten VIP-ebeknek gyárt kutyaólakat, ha a gazdi úgy kívánja, télire légzsilippel, vagy éppen fűtéssel ellátva. Partnerközvetítő is létezik már, bár még csak az int

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 6
Tegnapi: 19
Heti: 26
Havi: 110
Össz.: 23 734

Látogatottság növelés
Oldal: Kutya vegyes
www.doglove.hupont.hu - © 2008 - 2025 - doglove.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »